نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

لباس سازمانی

لباس کار سازمانی

لباس سازمانی عنوان یکی از وسایل استحفاظی فردی می باشد و کلیه کارکنان باید با لباس کار متناسب با محل کار در سر کار حاضر شوند لباس کار سازمانی به عنوان یک پوشش سراسری تنه و دست و پاها در مقابل شرایطی محیط محافظت می‌کند.

ویژگی های لباس کار سازمانی

جهت تهیه لباس کار سازمانی باید یکسری از ویژگی ها را در نظر بگیرید. این ویژگی ها عبارتند از :

 • رنگ : اولین چیزی که نظر دیگران را جلب می کند رنگ است. معمولا در طراحی لباس فرم اداری از رنگ سازمانی و برندینگ سازمان الهام گرقته می شود.
 • جنس : در انتخاب جنس لباس فرم اداری باید دقت ویژه ای شود زیرا با توجه به استفاده روزانه، کیفیت این لباس ها نیز کاملا بایدحفظ شود.
 • سایز : همانطور که می‌دانید سایز اهمیت ویژه ای در لباس فرم اداری دارد، سایز لباس نباید خیلی تنگ و یا گشاد باشد. اندازه بودن لباس تعیین کننده شیک پوشی پرسنل سازمان و یا شرکت است که باید کاملا جدی گرفته شود.

مزیت‌هایی برای استفاده از لباس کار سازمانی :

استفاده کردن از این مدل لباس کار باید دارای یکسری ویژگی ها باشد. این مزیت های بسیار مهمی که داراست عبارتند از :

 • بالا بردن وفاداری کارمندان به سازمان
 • تأثیر روی مشترکین و مراجعین
 • به همین دلیل، در واحدهای نظامی به پوشش یکسان اعضا بسیار اهمیت داده می‌شود، و هرچه لباس فرم از دید مشتریان جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر باشد احتمال میزان جذب و خرید آن‌ها بیشتر و بهتر خواهد بود.
 • تمایز کارمندان با کمک پوشش
 • ایجاد معیار تشخیص کارمندان، از دیگر مزایای لباس فرم است. در اینجا با کاهش سردرگمی مراجعین به میزان کارایی و بازدهی سازمان افزوده می‌شود.
 • ایجاد نظم در آن مجموعه
 • نظم باعث شفاف بودن آن سازمان و مجموعه و در نهایت تأثیر مثبت در ذهن مراجعه‌کننده دارد
 • لباس‌های کار زمانی که استاندارد باشد باعث راحتی در انجام امور می‌شود
 • به‌طور مثال اگر کسی مشغول به فعالیت در محیط باز به عنوان کارگر می‌باشد خب باید یک لباس آزاد و راحت مناسب وظیفه خود بپوشد و لباس این فرد با کسی که در ساختمان به کار پشت میزی مشغول هست فرق دارد.

 

 

انتخاب بهترین رنگ برای لباس کار سازمانی :

۱-  لباس کار مشکی

رنگ مشکی غالباً توسط دیگران به عنوان شاخصه ای از قدرت ،پرستیژ ، جدیت و ذکاوت و هوش تلقی می شود. افرادی که به این رنگ علاقه دارند افرادی هدفمند، بلند پرواز ، و حساسی هستند. رنگ مشکی به آن ها کمک میکند تا توجه را از ظاهر خود به شخصیتشان تغییر دهند زیرا خصوصیات درونی برای آن ها مهم تر هست. شاید بتوان انتخاب اصلی بسیاری از سازمان ها و شرکت‌ها برای لباس فرم اداری، رنگ مشکی بهترین رنگ برای لباس کار باشد.

۲- لباس کار قهوه‌ای

قهوه ای رنگ زمین و همچنین رنگی قابل محکم، اعتماد ، و ثابت است. افرادی که به این رنگ علاقه دارند اندکی محافظه کار و به دنبال ثبات، صلح و قدرت هستند. احترام به بزرگتر برای آنها بسیارحائز اهمیت است. دختری با پیراهن قهوه ای و یا مردی با ژاکت قهوه ای تصور یک فرد باهوش، قابل اعتماد ، و منطقی را به شما می دهد.

در مورد انتخاب رنگ قهوه‌ای به عنوان رنگ اصلی و یا رنگ زمینه در لباس کار بایستی به این نکته توجه کنید که اگر در کسب و کاری هستید که نیاز دارید در نگاه اول اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و تاثیرگذاری لازم را داشته باشید، انتخاب رنگ قهوهای، می‌تواند انتخاب بهترین رنگ برای لباس کار برای شما باشد.

۳- لباس کار آبی

تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد که رنگ آبی دارای تاثیرات آرامش بخش هست. معمولاً رنگ آبی با هوش ، اعتماد ، آرامش ،کارایی مرتبط استتحقیقات علمی و دانشگاهی نشان می دهد که رنگ آبی دارای تاثیرات آرامش بخش هست. معمولاً رنگ آبی با هوش، اعتماد ، کارایی و آرامش مرتبط است. فکر می‌کنید چرا در محبوترین و مهمترین وب‌سایت‌های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام، رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی انتخاب شده است. دقیقاً دلیلش همین ایجاد احساس راحتی والقای  آرامش به مخاطب است.

تناژ های مختلف رنگ آبی غالباً توسط افراد دلسوز، مهربان ، مودب و حتی خجالتی انتخاب می شود. شعف  وآرامش از ویژگی های بارز کسانی است که به این رنگ علاقمندند. انتخاب رنگ آبی به عنوان لباس کار بیمارستانی برای پزشکان و به طور کلی در مکان‌هایی که نیاز به القای احساس آرامش به طرف مقابل دارید، خوب خواهد بود.

۴- لباس کار سبز

رنگ سبز معمولاً باعث ایجاد احساس آرامش درون شما می شود. رنگ سبز به علت اینکه رنگی از دل طبیعت است منجر به ایجاد احساس رضایت درونی وآرامش می شود.افرادی که به این رنگ علاقه مند دارند ، از نظر اجتماعی افرادی فعال و از نظر اقتصادی عموماً دارای ثبات بیشتری هستند. از نظر شخصیتی این افراد  بسیار خوش قلب و مهربان هستند.

انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ سازمانی و همچنین رنگ مورد استفاده در موسسات غیر انتفاعی ودر البسه فرم، و عام‌المنفعه انتخاب مناسب و جای است. همچنین انتخاب رنگ سبز برای سازمان‌های حمایتی در حوزه  های محیط زیست بهترین رنگ برای لباس کارخواهد بود.

 

۵- لباس کار بنفش

در زمان های گذشته ، رنگ بنفش غالباً نمایانگر طبقه اشرافی ، مرفه ، ثروتمند بود. کلئوپاترا به اینکه علاقه زیادی به رنگ بنفش داشت ، بسیار معروف بود. در آن زمان فقط قشر مرفه و ثروتمند جامعه قادر به پوشیدن لباس هایی با رنگ بنفش بودند.امروزه پوشیدن رنگ بنفش نشانگر عشق به هنر و خلاقیت هست. افرادی که از این رنگ در پوشش خود استفاده میکنند  حساس ،  افرادی احساسی ، رویاپرداز. پرشور هستند.

این افراد معمولاً غیرقابل پیش بینی اند و ارتباط با آن ها در مقداری مشکل است.استفاده از رنگ بنفش در کار و کسب هایی که خدمات لوکس ارائه میدهند، طیف خاصی از مشتریانی دارند که از لحاظ موقعیت اقتصادی و اجتماعی نسبت به عرف جامعه بالاتر هستند، انتخاب رنگی ایده‌آل برای استفاده دز بهترین رنگ برای لباس کار هست.

۶- لباس کار قرمز

از رنگ قرمز با عنوان رنگ قدرت و شور یاد می شود. اگر می خواهید کسی را تحت تاثیر خود قرار دهید از این رنگ استفاده کنید. افرادی که به این رنگ علاقه دارند ، افرادی با انرژی ،پر جنب و جوش و فعال هستند.

۷- لباس کار زرد

رنگ زرد توجه و تمرکز را افزایش می دهد به همین علت است که در تابلو های سایت ها ،  تبلیغاتی ، علائم جاده ها و خطوط خیابان از آن استفاده می شود.رنگ زرد رنگ خوشحالی و خورشید ، شادی هست. تحقیقات نشان داده هست که رنگ زرد تولید سراتونین را در مغز بسیار افزایش می دهد. متابولیسم را سرعت می بخشد و انرژی و حال و هوای محیط را نیز بالا می برد.

۸- لباس کار سفید

سفید نماد پاکی ،  آزادی ، بی گناهی و سادگی است. به همین علت است که افراد به هنگام شروع مقطعی جدید در کاری و زندگی جدید از این رنگ استفاده خواهند کرد.کسانی که به این رنگ علاقه مندند افرادی عاشق آزادی و قابل اعتماد هستند و با خوشبینی به زندگی نگاه می کنند. این افراد معمولاً  کمال گرا  و منظم هستند و به آغاز کار های جدید علاقه مندند.

۹- لباس کار صورتی

رنگ صورتی روشن نمایانگر آرامش وگرما و تاحدی زنانگی است. این رنگ تا حد خیلی زیادی می تواند آرامش بخش باشد و به همین علت هست که در بعضی از زندان ها از سایه روشن های این رنگ استفاده می شود تا سطح پرخاشگری زندانیان را پایین بیاورد.

به گفته روانشناسان افرادی که عاشق رنگ صورتی هستند افرادی خوش بین و رومانتیک ، و درستکار هستند. آن ها مهربانی را قدردانی می کنند و راحتی را بر هر چیز دیگری ارجحیت می دهند. انتخاب رنگ صورتی به عنوان رنگ اصلی در لباس فرم و لباس کار کسب و کارهایی که بیشتر با بانوان سرکار دارند، انتخاب بسیار جذابی است.

۱۰- لباس کار نارنجی

رنگ نارنجی از طیف رنگ های شاد و گرم هست که می تواند یک فضای جذاب و جالب را ایجاد کند. کسانی که به این رنگ علاقه دارند افرادی پر انرژی ،خوش بین و شاد هستند. آن ها از تغییرات با روی باز استقبال خواهند کرد.

اگر در فضاهای استارتاپی حضو دارید و به فکر این هستید که برای تیم خود لباس کار طراحی و تهیه کنید، انتخاب رنگ نارنجی یکی از گزینه های خوب و جدی به شمار می‌رود. البته اگر رنگ نارنجی را به عنوان رنگ اصلی لباس کار نمیپسندید، میتوانید به عنوان رنگ زمینه برای استفاده به از آن روی آن حساب کنید.

۱۱- لباس کار خاکستری

خاکستری رنگی است که نه روشن و نه تیره است وبه عنوان رنگ تعادلی شناخته می شود. خاکستری و سایه های مختلف این رنگ نمادی از بلوغ و آرامش هست. این رنگ در میان مرد های میانسال و خانم های سالخورده بسیار معمول هست اگر شخصی اکثراً از رنگ خاکستری در پوشش خود استفاده می کند به این معناست که تمایل زیادی به جلب توجه و دیده شدن ندارد و تلاش می کند بی طرف باشد. انتخاب رنگ خاکستری برای لباس فرم، بهترین رنگ برای لباس کار هست.

 

نکاتی درباره لباس کار سازمانی

لباس کار یک وسیله حفاظتی در برابر خطرات ناشی از کار است که کلیه کار کنان باید حتما از ان استفاده کنند. لباس کار کار کنان باید دارای شرایط مناسب باشد و در غیر این صورت مطابق مقررات نیست. لباس کار سازمانی یک پوشش سراسری است که تمام بدن را محافظت میکند بدیهی است هر چه الیاف بکار رفته شده در پارچه طبیعی­تر باشد، تبادل حرارتی آن آسانتر است .

البسه اختصاصی در مشاغل ویژه و نیز فصول سرد که از جمله می توان لباس عایق سرما و رطوبت مخصوص سردخانه، ‌لباس نسوز مخصوص کوره و لباس ضد حریق از جنس پارچه های PVC را نام برد. لباس حفاظتی در برابر گرما از الیاف مخصوصی با پوشش آلومینیوم که تا 90% اشعه مادون قرمز را برگشت می دهد، ساخته شده و به منظور کار در مجاورت کوره ها و فرآیندهای حرارتی استفاده می شود .

SS:2104

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.