برند سازنده محصول را انتخاب کنید
نوع ماسک مورد نظر را انتخاب نمایید

نمایش 1 - 22 کالا از 22

ماسک نیم صورت و تمام صورت

ماسک نیم صورت و تمام صورت

ماسک های ایمنی تنفسی در دو مدل نیم صورت و تمام صورت وجود دارد که شما عزیزان با توجه به نوع فعالیت خود می توانید ماسک مناسب را تهیه کنید.

معرفی ماسک تمام صورت و نیم صورت :

ماسک نیم صورت : تنها قسمتی از صورت از نظیر دهان و بینی را می پوشاند و از چشم ها محافظت نمی کند و جز ماسک هایی می باشد که جز ماسک های رایج محسوب می شود .

ماسک تمام صورت : همانطور که از نام آن هم مشخص است دهان، بینی و چشم ها توسط آن به طور کامل پوشیده می شود و بیشتر مورد استفاده افرادی می باشد که در مکان های بسیار حساس فعالیت می کنند و نیاز است به طور کامل از ورود آلودگی به داخل ماسک جلوگیری شود .

 

ویژگی های ماسک نیم و تمام صورت :

این دو مدل ماسک از نظر کیفیت و فیلتر هایی که بر روی آن قرار می گیرد هیچ تفاوتی با یگدیکر ندارد تنها تفاوتی که ماسک نیم صورت و تمام صورت با یکدیگر دارند مکان های قابل استفاده می باشد.

ماسک تمام صورت بیشتر در محیط های خطرناکی قرار می گیرد که لازم است تمام صورت به طور کامل مهر و موم شود و کاربر نتواند هوای آلوده را استنشاق کند. همچنین حتما از مهر و موم بودن ماسک قبل از انجام دادن کار اطمینان حاصل فرمایید .

ماسک های نیم صورت تقریبا همانند ماسک های N95 و N99 می باشد اما با ای تفاوت که فیلتر های آن قابل تعویض بوده و قابلیت یکبار مصرف بودن را دارا نمی باشد و دارای طول عمر بسیار زیادی نیز می باشد به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

کاربرد ماسک تمام صورت چیست؟

ماسک تنفسی تمام صورت یکی از پر استفاده‌ترین محصولات در حوزه بهداشت و سلامت است. این نوع ماسک، با توجه به طراحی خاصی که دارد، قادر است به طور کامل صورت فرد را پوشش دهد و از ورود ذرات آلوده و میکروب‌ها به داخل بدن جلوگیری کند.

استفاده از ماسک تنفسی تمام صورت، در مقابل ویروس‌ها، باکتری‌ها، غبار و ذرات معلق هوا، آلرژن‌ها و گرد و غبار بسیار موثر است.  ماسک تنفسی تمام صورت یک وسیله مهم در بسیاری از صنایع و کارخانجات است که به علت خطرات شیمیایی و دیگر آلودگی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر چندین مورد در ساختمان های صنعتی که ماسک تنفسی تمام صورت استفاده می شود را بررسی می کنیم:

 • صنایع نفت و گاز : در این صنعت، گازهای سمی و پرفشار، بخارات و مایعات قابل اشتعال وجود دارند. ماسک تنفسی تمام صورت به عنوان یک وسیله حفاظتی برای کارگران که در ارتباط با این مواد قرار می گیرند، استفاده می شود.
 • صنایع شیمیایی : در این صنعت، مواد شیمیایی خطرناکی مثل اسیدها، بازها و مواد سمی وجود دارد. ماسک تنفسی تمام صورت به عنوان یک وسیله حفاظتی برای کارگران که در ارتباط با این مواد قرار می گیرند، استفاده می شود.
 • صنایع فلزی : در این صنعت، از جمله مواد خطرناکی که در آنها استفاده می شود، می توان به مواد شیمیایی، پودرهای فلزی، گرد و غبار و بخارات فلزی اشاره کرد.
 • صنایع رنگ و رزین : در این صنعت، مواد شیمیایی و رزین ها مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند برای دست و صورت کارگران آسیب زننده باشند.
 • صنایع داروسازی : در این صنعت، مواد شیمیایی خطرناکی مثل آلودگی های بیولوژیکی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. ماسک تنفسی تمام صورت به عنوان یک وسیله حفاظتی برای کارگران که در ارتباط با این مواد قرار می گیرند، استفاده میشود.

 

کاربرد ماسک نیم صورت چیست؟

ماسک تنفسی نیم صورت یا Half-Face Respirator Mask، یک نوع ماسک تنفسی است که فقط برای پوشش نیمه بالایی صورت (بینی و دهان) طراحی شده است. این نوع ماسک تنفسی معمولاً در قسمت بینی یا دهان با یک الاستیک نگه داشته می‌شود و دارای یک فیلتر است که به منظور جلوگیری از ورود ذرات هوا به ریه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماسک تنفسی معمولاً برای استفاده در مواردی مانند کارهای سبک و در معرض ذرات خطرناک قرار می‌گیرد. این نوع ماسک تنفسی به دلیل پوشش کمتر، در برابر خطرات محیطی کمتری محافظت می‌کند.

ماسک تنفسی نیم صورت به دلیل پوشش کمتر و راحتی بیشتر، در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • صنعت ساختمانی : کارگران ساختمانی ممکن است با گرد و غبار، منشاء ذرات خطرناک، همچون گچ، سیمان، خاکستر و غیره روبرو شوند. استفاده از ماسک تنفسی نیم صورت ، باعث جلوگیری از نفوذ این ذرات به داخل ریه‌ها می‌شود.
 • کارهای آبادانی : کاربران ماسک تنفسی نیم صورت می‌توانند از آن برای حفاظت در برابر گرد و غبار و ذرات خطرناک، همچون شن و ماسه، پودرهای گیاهی و حشرات استفاده کنند.
 • صنعت معدن : در صنعت معدن، کارگران ممکن است با گرد و غبار و ذرات خطرناک، همچون ذغال سنگ، آهن، مس و سایر فلزات روبرو شوند. استفاده از ماسک تنفسی نیم صورت ، باعث جلوگیری از نفوذ این ذرات به داخل ریه‌ها می‌شود.
 • کارهای صنعتی : ماسک تنفسی نیم صورت برای حفاظت در برابر گرد و غبار و ذرات خطرناک در کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی، همچون صنایع شیمیایی و فلزی، استفاده می‌شود.
 • محافظت در برابر ذرات آلرژی‌زا : برخی افراد این نوع ماسک تنفسی را برای محافظت در برابر ذرات آلرژی‌زا، مانند گرده گل‌ها و گیاهان، استفاده می‌کنند.
 • محافظت در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها : در برخی موارد، ماسک تنفسی نیم صورت برای محافظت در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها، همچون ویروس کرونا، استفاده می‌شود.

 

قیمت و خرید ماسک ماسک نیم صورت و تمام صورت :

جهت خرید ماسک نیم صورت و تمام صورت حتما باید تمامی نکات را بررسی کنید تا متوجه بشوید شرایطی که شما در آن قرار می گیرد کدام مدل ماسک برای این شرایط مناسب است. زیرا انتخاب اشتباه در ماسک ممکن است باعث ایجاد هر گونه مشکلی شود به همین دلیل حتما باید تمامی این ویژگی ها را در نظر بگیرید .

جهت مشاهده و بررسی قیمت ماسک نیم صورت و تمام صورت می توانید به سایت ایمن ابزار سپه مراجعه فرمایید .ماسک نیم و تمام صورت هر دو در مدل های تک فیلتر و دو فیلتر به بازار عرضه شده است که شما عزیزان با توجه فعالیتی که انجام می دهید می توانید ماسکی که بهترین گزینه برای شما می باشد را انتخاب کنید . همچنین شما می توانید برای راهنمایی های بهتر در این زمینه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا بتوانید یک خرید مناسب و ایده آل را انجام دهید .

SS:1704

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.