نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

چکمه ایمنی و ساده

چکمه ایمنی و ساده

چکمه ایمنی و ساده نوعی کفش ایمنی می باشد که می تواند در بالا بردن امنیت کارگران در محیط های کاری مورد استفاده قرار گیرد. این چکمه ها در انواع مختلفی از جمله چکمه ضد روغن، چکمه ایمنی دارای سر پنچه فولادیT چکمه باغبانی و … تولید می شود.

چکمه ایمنی معمولا در برابر نفوذ آب، روغن های صنعتی، در نوعی از آن ها در برابر مواد شیمیایی و اسید ها و… مقاوم می باشند.

چکمه ایمنی نیز براساس کاربردشان مطابق استاندارد های لازم، باید تولید شود و افراد باید مطابق ماهیت شغل و نوع نیازشان به درستی انتخابشان نمایند.

چکمه می تواند در محیط های کاری آسیب و خطراتی که پای افراد را تهدید می کند، کاهش دهد.

 

چرا پوشیدن چکمه ایمنی و ساده مهم است؟

پوشیدن کفش ایمنی در محل کار این روزها امری عادی است، به خصوص اگر خطرات بهداشتی و ایمنی زیادی وجود داشته باشد. بسیاری از کارخانه‌ها اصرار دارند که کارکنان هنگام حضور در کارخانه از چکمه های ایمنی لاستیکی استفاده کنند، این امر به جلوگیری از آسیب ناشی از افتادن اقلام و ریختن مواد اسیدی و شیمیایی و همچنین هرگونه اشیاء تیز که ممکن است روی آن‌ها پا گذاشته شود، کمک می‌کند.

اگر محیط کار به ویژه گرم است، مانند یک کارخانه ریخته‌گری یا مغازه‌های فلزی، چکمه های ایمنی می‌توانند از پاها در برابر سوختگی و آسیب حرارتی مداوم محافظت کنند که می‌تواند باعث تورم و سلامت پا به دلیل تعریق زیاد شود. چکمه ایمنی و ساده همچنین می توانند در برابر سوختگی های ناشی از مواد شیمیایی مضر محافظت کنند.

اگر با ماشین‌های برش سنگین و ابزارهایی مانند اره برقی کار می‌کنید، چکمه های ایمنی خاص می‌توانند به محافظت از پاهای شما در صورت بروز مشکل کمک کنند. چکمه های ایمنی هنگام کار با اره برقی باید در کنار سایر لباس های محافظ هنگام کار با ماشین آلات برش پوشیده شوند.

 

انواع چکمه ایمنی و ساده :

چکمه ایمنی عایق برق : برقکاری شغلی بسیار پر خطر است که خطرات و صدمات زیادی شخص را تهدید میکند. برای جلوگیری از وارد شدن صدمات، باید لوازم ایمنی مناسب همین شغل را به کار گرفت که یکی از این لوازم، چکمه ایمنی عایق برق می باشد.

چکمه ایمنی عایق برق، علاوه بر عایق برق بودن و داشتن نقشی پررنگ برای محافظت از پاها، متشکل از مواد اولیه ای است که باعث سبکی این چکمه شده و از خستگی پاها در حین کار کردن طولانی مدت جلوگیری می کند.

چکمه ایمنی ضد اسید : چکمه ایمنی ضد اسید نوعی چکمه ایمنی است که در برابر مواد اسیدی مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و محافظ پای فرد می باشد، جنس آن نیز به گونه ای است که در برابر اینگونه مواد تغییر فرم نداده  و شکل خود را حفظ می نماید.

چکمه ایمنی بلند PVC : چکمه ایمنی بلند PVC دارای بدنه ای متشکل از جنس پی وی سی می باشد که سبب انعطاف پذیری خاص آن میشود، تا شخص بتواند به راحتی قدم بردارد و مانع از اذیت شدن پای فرد شود. یکی از مهمترین موارد استفاده از چکمه ایمنی PVC، در محیط هایی است که امکان برخورد اشیا در آن زیاد است. چکمه PVC از مقاوم ترین و پرکاربردترین چکمه های ایمنی محسوب می شود.

 

ویژگی های چکمه ایمنی :

در ادامه ویژگی هایی که باید یک چکمه ایمنی داشته باشید را به آن ها اشاره می کنیم تا بتوانید هنگام تهیه محصول این موارد را حتما در نظر بگیرید. زیرا به دلیل مکان هایی که قرار است از این محصول استفاده کنید توجه به این ویژگی ها بسیار مهم و ضروری است. این موارد عبارتند از :

 • مقاوم در برابر بنزین، آب و مواد شیمیایی
 • مقاوم در برابر الکتریسیته
 • مقاوم در برابر دما
 • عملکرد مناسب
 • مقاوم در برابر روغن و بنزین
 • از جنس لاستیک
 • حفاظت از مچ، قوزک و ساق پا

 

موارد استفاده چکمه ایمنی :

با توجه به مواردی که جهت ویژگی های چکمه ایمنی ارائه همانطور که گفتیم این موارد به دلیل مکان هایی می باشد که می توانید از این محصول ایمنی استفاده کنید. در ادامه مکان هایی که شما می توانید از این چکمه استفاده نمایید. توجه کنید این مکان جز مکان های پیشنهادی می باشد و شما هر مکانی که احساس می کنید می توانید از این کفش ایمنی استفاده نمایید استفاده کنید این موارد پیشنهادی عبارتند از :

 • کشاورزی
 • انبار داری
 • کارهای خدماتی
 • استخرها

خرید چکمه ایمنی و ساده :

به هنگام خرید چکمه ایمنی و ساده همانند دیگر لوازم و تجهیزات کاربردی، باید ابتدا محیط کاری افراد، نیازها و شرایط آن ها به خوبی مورد بازرسی و توجه قرار گیرد. چکمه متناسب با نیاز آن ها تهیه شود تا پاسخگوی شرایط کاری آن ها باشد.

به هنگام خرید چکمه ایمنی و ساده باید به نکات و ویژگی‌ های هر نوع چکمه دقت نمود تا بتوان خرید درست و انتخاب مناسبی کرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • مواد و ساخت با کیفیت بالا : چکمه چکمه ایمنی تنوع زیادی دارد. چکمه معمولاً با استفاده از روندی مرسوم به ولکانیزاسیون تولید می گردد. در آن لاستیک با مواد دیگر ترکیب شده و سپس در واحد های جداگانه قالب ریزی می شود. کاملاً بدون دوخت تولید شده به همین دلیل ضد آب و بادوام است. بسته به نسبت لاستیک و دیگر ترکیبات آن برخی چکمه ها از دوام بیشتری برخوردار هستند.
 • چکمه ایمنی : نوعی از چکمه های ایمنی و ساده دارای ویژگی های ایمنی می باشد که برای اهداف خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال چکمه ایمنی پنجه فولادی یا چکمه‌ای مناسب در کار در محیط های شیمیایی. اگر قصد استفاده از چکمه ساده در محیط‌ های صنعتی را دارید باید قبل از خرید ویژگی های ایمنی مورد نظر خود را بررسی و متناسب با آن اقدام به خرید نمایید.
 •  چکمه ساق بلند یا ساق کوتاه : بسته به نوع کاربرد، ممکن است به  چکمه نوع ساق کوتاه و یا ساق بلند نیاز داشته باشید. چکمه ایمنی ساق کوتاه حرکت و فعالیت با آن راحت تر بوده اما محافظت کمتری ارائه می نماید. چکمه ساق بلند وزن بیشتری داشته حرکت را کمی محدودتر نموده، اما محافظت بیشتری ارائه می‌دهند.

 

قیمت چکمه ایمنی و ساده :

جهت مشاهده مدل ها و قیمت چکمه ایمنی و ساده می توانید در سایت ایمن ابزار سپه به قسمت مربوطه مراجعه کرده و تمامی مدل های این محصول ایمنی را مشاهده نمایید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. توجه کنید بعد از ثبت سفارش محصول به موقع تحویل شما خواهد داد شد .

لینک تمامی کفش های ایمنی 

SS:1504

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.