نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

علائم راهداری و ترافیکی

علائم راهداری و ترافیکی

علائم راهداری و ترافیکی و یا نشان های جاده ای نماد هایی هستند كه به وسیله ی آنها یك سری استاندارد ها و قوانین جهت استفاده از معابر و ایجاد نظم و امنیت راه ها و مسیر ها اجرا می شود. این علائم كه بین المللی بوده و تقریبا در تمام نقاط جهان یكسان می باشد باعث سهولت در تردد و حفظ جان و مال افراد می شود. با رعایت این قوانین شاهد تصادفات كمتر و نظم بیشتر خواهیم بود و استفاده از راه ها و جاده ها برای ما لذت بخش خواهد شد. شما می توانید تمامی این محصولات را با کیفیت بسیار بالا از سایت ایمن ابزار سپه خریداری نمایید .

 

طبقه بندی تابلوهای ترافیكی

باتوجه به تنوع زیاد علائم و تابلوهای ترافیكی به طور کلی تابلوها به سه دسته ی كلی تقسیم می شوند. كه هر كدام پیام و زبان مخصوص خود را دارد.

  • علائم ترافیكی باز دارنده و حكم كننده

این علائم راهنمایی و رانندگی همان طور كه از اسم آنها پیداست بازدارنده و حكم كننده هستند یعنی ما را از انجام بعضی كارها در حین رانندگی باز می دارند و ما نباید به هیچ عنوان آن كارها را انجام دهیم . مانند تابلوهای ورود ممنوع ، كه به ما حكم می كند كه نباید وارد این خیابان شویم و یا تابلوهای گردش به راست یا چپ ممنوع ، این تابلوها نیز ما را از گردش و پیچیدن به چپ و راست باز می دارد.و …

  • علائم ترافیكی خطر ( اخطاری )

برخی دیگر از تابلوهای ترافیكی به ما اخطار می دهند . یعنی ما را از وجود موانع خطرناك و یا از محدودیتی كه باعث ایجاد خطرات و مشكلاتی می شود ، آگاه می سازد. مانند تابلوی ریزش كوه ، این تابلو به ما اخطار می دهد كه در این قسمت ممكن است كوه ریزش كند لذ ا باید احتیاط كرد و حداقل از توقف و اتراق در آن نقطه جهت استراحت و تفریح خودداری نمود.

یا تابلوی تقاطع راه با خط راه آهن بدون حفاظ ، برخی از مسیر های راه آهن با جاده ها تقاطع دارد و هیچ گونه حفاظ نیز وجود ندارد و شما ممكن در اثر عدم اطلاع از این موضوع به داخل خط راه آهن بروید و باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیر شوید ، ولی با دیدن این تابلو شما متوجه خطر می شوید و احتیاط لازم را انجام می دهید.

  • علائم ترافیكی اخباری ( اطلاعاتی )

این تابلوها ، همانطور كه مشخص است به ما اطلاعاتی را ارائه می كنند . مثلا تابلویی كه عكس قاشق و چنگال دارد به ما خبر می دهد كه در نزدیكی شما یك رستوران وجود دارد ویا تابلوی پمپ بنزین مشخص كننده ی وجود یك پمپ بنزین در نزدیكی ما می باشد. و…

 

 

چه نكاتی باید هنگام نصب علائم ترافیكی  رعایت شود؟

در حین نصب علائم ترافیکی باید یکسری از نکات را در نظر داشته باشید تا در حین نصب هیچ مشکلی برای این نکات بسیار مهم عبارتند از :

  • ارتفاع تابلوی ترافیكی از زمین

تابلوها ی ترافیكی حداقل باید 150 سانتی متر از بلند ترین نقطه ی جاده ، بالاتر باشد. اگر در معابر درون شهری و در پیاده رو نصب می شود باید به دلیل ایمنی در تردد افراد پیاده ، این ارتفاع 210 تا 240 سانتی متر باشد. در داخل شهرها و بزرگراه ها به دلیل وجود درختان و ساختمان ها ممكن است  این تابلوها به خوبی دیده نشوند لذا می توانند در این نقاط،تابلوها در وسط و در بالای سر قرار بگیرد.

  • جهت نصب تابلوی ترافیكی

تابلوها باید در جهتی نصب شوند كه كمترین انعكاس نور را داشته باشند تا موجب آزار و اذیت راننده نشوند. معمولا این تابلوها باید عمود بر جهت حركت و ترافیك نصب شوند. البته در این خصوص نیز استثناء وجود دارد از جمله تابلوی پارك ممنوع كه در جهت موازی با پیاده رو و در جهت ترافیك نصب می شود.

  • نحوه ی قرار گرفتن تابلوی ترافیكی نسبت به سواره رو

در جاده های برون شهری و بزرگراه ها تابلوها باید طوری نصب شوند كه فاصله ی آنها از آسفالت حداقل 120 سانت باشد . اگر جاده ،شانه ی آسفالت شده داشته باشد این فاصله باید 75 سانت از اول شانه ی جاده باشد.

 

اهمیت علائم راهداری و ترافیکی

امروزه در هر جای جهان که راه سازی ایجاد شده، قوانین ترافیکی در پی دستیابی به امنیت هم بوجود آمده است. این قوانین در سراسر دنیا تا میزانی مشترک هستند. استفاده از علائم راهداری و ترافیکی پس از خط کشی جاده ها، مهم ترین عامل در اعلام مفاهیم و انتقال موضوعات به انسان می باشد. اهمیت علائم ایمنی نه تنها برای افزایش دسترسی و کاهش میزان تصادفات است، بلکه جهت حفظ سلامت همگی انسان هاست.

علائم راهداری و ترافیکی مهمترین عامل در انتقال مفاهیم اساسی به رانندگان و حفظ قانون در شهر هستند. هر یک از این علائم ایمنی ترافیکی معانی مخصوص و مشخص خود را در همه جای جهان دارند. استفاده صحیح از علائم و تجهیزات ایمنی موجب افزایش امنیت و کاهش آسیب رانندگی خواهد شد. بهترین راهنمای رانندگان در طول مسیر هم این تجهیزات هستند.

علائم راهداری و ترافیکی نقش بسیار مهمی را در این راستا ایفا می کنند. این دسته از علائم به عنوان یکی از اساسی ترین تجهیزات ترافیکی در جهان شناخته می شود که پیش تر از سایر تجهیزات امروزی، مورد توجه قرار داشته اند.

با استفاده از این تجهیزات، شما می توانید نه تنها در خیابان ها و جاده های ایران با آسودگی خاطر رانندگی کنید، بلکه می توانید با امنیت خاطر در خیابان های سایر کشورها نیز تردد داشته باشید. زیرا تابلوهای ترافیکی معمولا بر اساس استانداردهای جهانی و علائم ترافیکی بین المللی طراحی می شوند.

 

خرید علائم راهداری و ترافیکی :

علائم راهداری و ترافیکی جز مهم ترین لوازمی می باشد که به دلیل اتفاق رخ ندادن هیچ حادثه ای در جاده ها ، خیابان و حتی یکسری کوچه ها استفاده می شود. این علائم دارای دارای کیفیت و ویژگی های مناسبی باشد تا در حین خریداری و نصب مشکلی ایجاد نشود. بطور کل این علائم شامل تابلو های ترافیکی و نماد هایی می باشد که در مکان ها و جا های خاص قابل استفاده می باشد .

قیمت علائم راهداری و ترافیکی :

توجه کنید که شما می توانید با مراجعه به سایت ایمن ابزار سپه می توانید این علائم ایمنی را با کیفیت بسیار بالا و به راحتی تهیه نمایید. همچنین می توانید قبل تهیه قیمت علائم راهداری و ترافیکی را با یکدیگر بررسی کنید و لوازم مورد نیاز خود را به راحتی تهیه کنید. توجه کنید که در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما جهت خرید در ارتباط باشید .

SS:2304

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.