نمایش 1 - 9 کالا از 9

نوار خطر و راهبند پلاستیکی

نوار خطر و راهبند پلاستیکی

نوار خطر و راهبند پلاستیکی  جز تجهیزاتی می‌باشد که در امر کنترل خطر و کنترل ترافیک بسیار مهم می‌باشند یکی از این تجهیزات نوار خطر پلاستیکی می‌باشد که نقش بزرگی در اعلام خطرهای زمینی مثل وجود چاه و چاله و… دارد.

استاندارد نوار خطر

استاندار نوارهای هشدار بنا به شرایط آب و هوایی منطقه و ناحیه خطری که قرار است آنجا استفاده شود مربوط و تولید میشود. در استاندارد این نوارها باید مرغوبیت جنس و درجه کشسانی زیاد رعایت شود تا نوار به راحتی پاره و یا دچار فرسودگی نشود در ضمن کیفیت چاپ متن های روی نوار هم مهم می باش که به هیچ عنوان پاک نشود.

در کل نوارهای هشدار  معمولا با زمینه رنگهای روشن و نوشته های درشت و خوانا و یا خطوط اوریب می باشد . و بر اساس استاندارد OSHA  ترکیب رنگ ها و مفهوم آن ها به شرح زیر میباشد :

  • نوار خطرسفید / قرمز: معمولا برای پیشگیری از آتش سوزی و تجهیزات حفاظتی استفاده میشود.
  • نوار خطرسفید / مشکی: معمولا برای خانه داری و علامت گذاری راهروها و…مورد استفاده قرار میگیرد.
  • نوار خطرزرد / بنفش: در بیشتر مواقع برای خطر تشعشعات استفاده میشود.
  • نوار خطر سفید / سبز: برای ایمنی و کمک های اولیه مورد استفاده است.
  • نوار خطر سفید / آبی: اکثرا برایمشخص نمودن دستگاه های معیوب استفاده میشود.
  • نوار خطرسفید / نارنجی: برای ترافیک و هشدار برای احتیاط در محل مورد نظر استفاده میشود.
  • نوار خطر زرد / مشکی: بیشتر برای هشدار خطرات فیزیکی مورداستفاده قرار میگیرد.

 

بررسی انواع نوار خطر

نوار های خطر دارای مدل های مختلفی می باشد که ما به بررسی تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت تا شما بتوانید تا حدودی با آن ها آشنایی پیدا کنید. این نوار ها عبارتند از :

نوار خطر برق

این نوع از نوارهای زرد یا نوارهای هشدار برق معمولا به رنگ زرد و جملاتی مثل ؛ “خطر برق گرفتگی ! “، “خطر کابل برق روی انها درج شده است مشخص میشوند . البته در مواردی هم اعلام خطر نمیکنند و فقط برای مشخص کردن محدوده عملیاتی استفاده می شوند. همچنین نوارهای فیبرنوری که درپروژ های مخابراتی مورد استفاده قرار میگیرند و با جمله  خطر کابل فیبر نوری قابل شناسایی هستند.

نوار خطر آب و فاضلاب

اکثر این نوارهای هشدار مخصوص آب و فاضلاب به رنگ آبی و با جملاتی مثل خطر یا آب و فاضلاب مشخص کننده نواحی خطر یا مناطق ورود ممنون می باشند. فروش و قیمت نوار خطر آب و فاضلاب از طریق سایت ایمن مکس به راحتی در دسترس میباشد.

 نوار خطر گاز

این نوارها اکثرا به رنگ رنگ و بیست و پنج سانتی با نوشته لوله گاز میباشند و بیشتر در خیابان، ادارات گاز، پتروشیمی و برای مشخص نمودن ناحیه خطر یا ممانعت از تردد در نواحی خاص استفاده میشوند. شما میتوانید برای اطلاع از نحوه خرید و قیمت نوار خطر گاز استاندارد با مشاوران ما در تماس باشید.

نوارهای لوله نفت

این نوارها اکثرا در پروژه های پتروشیمی و با چاپ جمله”خطر لوله نفت” به همراه آرم شرکت ملی نفت ایران قابل شناسایی هستند.

کاربردهای نوار خطر چیست:

  • استفاده از نوار خطر در نواحی آلوده: این نوار را می توان در نواحی آلوده و یا درمانی آلوده استفاده کرد. بدین ترتیب می توان از نوار های “وارد نشوید” و “هشدار محیط آلوده” به همراه هم استفاده کرد تا اینگونه ایمنی مضاعفی نسبت به خطر پیشرو برای افراد ترسیم کرد و افرادی که قصد ورود به مناطق آلوده را دارند از قبل تجهیزات ایمنی نظیر ماسک یا رسپیراتور، گان و دستکش و همچنین چکمه را تدارک ببینند.
  • استفاده از نوار خطر برای موارد قضایی و اورژانسی: آتش نشان ها معمولا در مناطق عملیاتی خود از نوار های ممانعت کننده نظیر “وارد نشوید” پس از وقوع آتش سوزی استفاده می کنند و همچنین افسران پلیس نیز از نوار های خطر به منظور هدایت ترافیک و کنترل آن استفاده می کنند. در صحنه ی جرم ها نیز همانطور که در فیلم های سینمایی دیده اید نوار هایی نظیر “صحنه جرم” یا “صحنه جرم وارد نشوید” استفاده می شود. همچنین گاهی اوقات مسئولین ادارات آگاهی نیز به منظور جلوگیری از ایجاد حساسیت به روی صحنه های جرم از نوار خطر معمولی استفاده می کنند تا تحقیقات تحت تاثیر قرار نگیرد.
  • استفاده از نوار خطر برای عملیات ساختمانی: برای محل ساخت و ساز و عملیات های ساختمانی از نوار های خطر و “وارد نشوید” استفاده می کنند تا افراد نسبت به وجود خطر در این منطقه و نیاز به استفاده از تجهیزات ایمنی برای ورود آگاه شوند. باید در نظر داشت که هر ساله بیش از هزار نفر در محیط های کار ساختمانی در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند پس اعلام هشدار در هنگام ورود یک عنصر حیاتی در کاهش اینگونه آسیب ها و تلفات می باشد.

 

قیمت نوار خطر و راهبند پلاستیکی

قیمت نوار خطر و راهبند پلاستیکی بستگی به ضخامت و متراژ آن دارد. شما از طریق هر فروشگاه و یا هر سایتی که اقدام کنید با توجه به اندازه ای نیاز دارید قیمت برای شما تعیین می شود به همین دلیل حتما در حین تهیه نوار خطر این مورد را در نظر داشته باشید البته که جنس و نوع نوار ها نیز تاثیر بسیاری در قیمت دارد اما اصلی ترین اندازه و سایزی است که شما نیاز دارید .

 

خرید نوار خطر و راهبند پلاستیکی :

جهت خرید نوار خطر و راهبند پلاستیکی با مراجعه به سایت ایمن ابزار سپه به راحتی می توانید نوار خطر خود را تهیه کنید و به راحتی از کیفیت بالای آن اقدام به خرید محصول خود از این مجموعه کنید. در صورتی که در حین خرید نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان فروش ایمن ابزار سپه جهت خرید خود در ارتباط باشید .

SS:2504

مقایسه ( 0 مورد )
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.